Hakkımızda

Dünya Forklift ve İş Makineleri San.Tic. LTD arkasına 1911 yılında kurulmuş Burla Makıne’nın köklü yapılarından olan Teknika T.A.Ş ‘nin gücünü alarak Clark Forkliflerinin yetkili bayiliğini yürütmekteyiz.

Forklift alım satım, yedek parça ithalat-ihracat tedariğı, forklift servisi, ikinci el alım satım ve forklift kiralama hizmeti konusunda profesyonel çözümler sunmaktayız.
 
Ayrıca; Türk Silahlı Kuvvetler iştiraki olan İşbir Elektrik San. A.Ş den aldığımız destek ile jenaratör  tedarik hizmeti de verilmektedir.

 
Şirket Politikamız ;
İş ahlakı ve prensiplerine bağlı kalarak müşteri memnuniyeti oluşturmak, güleryüzlü hizmet anlayışı, deneyimli satış ekibi, servis işçiliği ile  satış öncesi ve sonrası güvenilir yöntemleri uygulayarak kalite güvence ve sistem sürekliliğini sağlamaktır.

 

Misyonumuz;
Daima en iyi olabilmektir. Müşterilerimiz, İş ortaklarımız ve çalışanlarımızın memnuniyetini sağlayarak, tercih edilen bir şirket olmaktır.
Müşterilerimizin tüm ürün ve hizmet beklentilerini karşılamaktır.

Kalite Anlayışımız;
Misyonumuz, hizmet verdiğimiz her alanda müşteri memnuniyeti sağlamak ve daima EN İYİ olmaktır.

  • En iyi olmaktan anladığımz;
  • Müşterilerinin memnuniyetini sağlamış
  • Kurumsal ve sosyal sorumluluklarının bilincinde,
  • Yasalara saygılı
  • Rakiplerine karşı referans olarak gösterilebilen bir firma olmaktır.

 

Kiralık Forklift

kiralık forkliftKiralık forklift hizmetlerimiz ile problemsiz, kesintisiz %100 müşteri memnuniyeti. Kiralık forklift hizmetlerinde, en kaliteli forklift filolarıyla Dünya Forklift ve İş Makinaları San. Tic. Ltd. Şti.  güvencesiyle...


Forkift Kiralamanın Avantajları;

Aylık kiralık forklift ödemeleri sayesinde maliyetler sabitlenir ve düzgün bir bütçe elde edilir.

Kiralık forklift ödemeleri, şirket bilânçosunda pasifte yer almadığı için kredi imkânlarını etkilemez

Forklift banka kredisi ile alınsa bile en az %25-30 oranında peşin para bağlanması gerekmektedir.

Operasyonel forklift kiralamada; şirket sermayesinde bu hizmet için, toplu bir para çıkışı olmaz ve şirket bu kazancını başka yatırımlar için kullanabilir.


Kiralalık forklift bedeli için aylık faturalar kesilir. Bu faturaların, direkt gider yazılabilmesi vergi avantajı sağlar. Böylelikle KDV; faturayı takip eden ilk ay mahsup edilerek, daha az KDV ödemesi sağlanmaktadır. Ayrıca, aylık kiralık forklift bedeli faturalarının tamamı, 3 aylık bilânço döneminde gider olarak kaydedilebilir.
Forkliftlerin periyodik servis, bakım-onarım ve diğer bütün zorunlu ödemeler (forklift kiralama süresi boyunca; kasko, trafik sigortası, egzoz ve fenni muayeneler) forklift kiralama şirketi tarafından yapılır. Dolayısı ile; forkliftleri kiralayan şirket personel ve zamandan tasarruf sağlar.


Personele ödenecek olan maaş, sigorta, ikramiye ve yan ödemeler gibi pek çok maliyeti şirket ödemek zorunda değildir.
Muhasebe forkliftler ile ilgili; yüzlerce fatura ya da fiş ile uğraşmaz. 12 aylık kira sözleşmesi yapıldı ise ; sadece 12 adet fatura ile tüm kontrolü sağlar. Muhasebe, yıllara sari amortisman ya da yeniden değerlendirme, finansman giderleri gibi detaylarla uğraşmak zorunda kalmaz.kiralık forklift

Operasyonel forklift kiralama bu yönü ile; muhasebeye zaman açısından ciddi avantajlar yaratır.
Forklift yakıt faturalarının %100'ünün gider olarak kaydedilmesi de vergi avantajları yaratır. Normal şartlarda, firma aktifinde yer alan forkliftlerin sadece %40 ya da 50'si gider olarak kaydedilir.
Forkliftlerin satın alınması sırasındaki, plaka ve tescil işlemleri için noter masrafları, vekâletname hazırlanması gibi zahmetli işlemlerle uğraşılmaması zaman avantajı yaratır.

Forkliftler 5.000 çalışma saatine geldiğinde, lastik değişimi ücretsiz olarak yapılır. Özellikle çok sayıda araç filosu olan şirketler, lastik değişimi için yüklü bedeller ödemek zorunda kalmazlar.

Forkliftler eğer kredili alındı ise ve hasarının yüksek olması durumunda, hasar ödemesinin yapılabilmesi için önce kredi borçlarının tamamının ödenmesi gerekmektedir. Aniden ortaya çıkan bu durum, şirketlere yüklü oranda külfetler getirmektedir. Oysa ki; forkliftlerin uzun dönem kiralanması durumunda, firmalar bu tür riskler ile karşı karşıya kalmaz. Operasyonel forklift kiralamada, hasarlı olan forkliftin yerine de derhal muadil başka bir forklift verilir.

Özellikle forkliftin çalınması, kaza yapması ya da periyodik bakımlarının uzaması halinde yerine muadil başka bir forklift tahsis edilir. Böylelikle firmaların iş devamlılığının sürdürülmesi sağlanır. Ayrıca şirketler bu tür durumlar için ekstra forklift almak zorunda kalmayacaklarından dolayı; operasyonel forklift kiralama, ayrı bir maliyet avantajı yaratır.

Forkliftin satın alınması durumunda, ortalama 5 - 6 yıl sonra forkliftin ekonomik ömrü zaten dolmuş olacaktır. Bu süreden ortalama 1 yıl sonra forkliftler genellikle satılmaktadır. Bu durumda; firmalar forklift satış bedeli üzerinden ciddi oranda kar elde etmiş (!) gözüktüğünden, olmayan bu karın bir de vergisini vermek zorunda kalmaktadırlar. Forkliftlerin satın alınmasından dolayı; şirket ciddi oranda finansman kaybı ile karşı karşıya kalmaktadır. Oysaki operasyonel forklift kiralamada bu tür kayıplar söz konusu olmamaktadır.

Forkliftlerin 2. el satış riski, ortadan kalkar.
Operasyonel forklift kiralamada ödemeler, azalan ya da artan bakiye şeklinde ya da ara ödemeli olarak da yapılabilir. Bu da forklift kiralayan firmalara daha esnek ödeme imkânı yaratmaktadır. Ayrıca yıl sonlarında, azalan bakiye ile ödeme imkânı olması, forklift filosu kiralayan firmalara vergi avantajları yaratır.

kiralık forkliftKiralama dönemi sonunda; müşterinin talepleri doğrultusunda forkliftler değerlendirmeye alınır veya yeni modelleri ile yenilenebilir.

Forkliftlerin satın alınması durumunda; ortaya çıkan finansman kaybı yerine, eldeki finansmanın üretime aktarılması söz konusudur. Üretimin arttırılması da ciroların ve karlılığın yükselmesini sağlayacaktır. Bu yönü ile operasyonel forklift kiralama, şirketlere bir bakıma finansman desteği de sağlamaktadır.


Kiralık Forklift hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.